5 Kasım 2015 Perşembe

Android Telefonum Kasıyor,Donuyor,Takılıyor Sorununun ÇözümüKullandığımız cihazlar zaman içinde yüklediğimiz uygulamalardan dolayı donmaya, yavaş çalışmaya başlar. Android cihazınızı donma, yavaşlama, taklama gibi durumlardan kurtarmak için 4 yöntem bulunmaktadır.

1- Dolu Hafızaları Temizleyin
SD kartınız % 80 gibi doluluk seviyesine ulaşınca telefonunuz donmaya başlar. SD kartınızı temizleyen uygulamalardan biriside SD cleaner uygulamasıdır.

2-Arka Planda Çalışan uygulamalar
Gün içinde bir çok uygulama açılır ve kapatılır ama çoğu uygulama arka planda çalışmaya devam ederler. Arka planda çalışan bu uygulamaları sonlandırmazsanız telefonunuzu yavaşlatmaya başlayacak ve daha fazla pil tüketecektir.

3-Pili Fazla tüketen Uygulamalar
Arkadaşlar bazı uygulamalar ve oyunlar pilinizi aşırı tüketir. Hangi uygulama ve oyunun pilinizi çok tüketiyor bakmak isterseniz Wakelock Detector bu işi çok iyi yapıyor. Çok pil tüketen uygulamaları tercih etmemeye çalışın.

4- Sildiğiniz Uygulamaların Kalıntılarından kurtulun
Uygulamaları kurup sildiğinizde O uygulamaya ait kalıntılar kalır. Bu kalıntılardan kurtulmak için App cache cleaner uygulaması çok işinize yarayacak.
Yorum Gönder

Popüler Yayınlar

ARGUN